Ексклузивно

Ќе има ли протест на студентите? На сметка денес легнаа стипендиите

Министерот за образование и наука Јетон Шаќири се обрати денес со фејсбук статис до студентите кои денес во 14 часот организираат протест за неисплатените стипендии. Додека го читате овој пост на вашата сметка ги имате средствата за  стипендија сите вие студенти кои ги исполнивте условите...

Уште еден уапсен за убиството на Вања, го возел Палевски до Бугарија, а потоа и во Турција

Четириесет и шест годишен скопјанец е приведен и чека одлука за 48 часовен притвор под сомнение дека извршил кривично дело помагање, односно го возел Палевски кон Бугарија, а потоа и во Турција. „Основаното сомневање дека осомничениот го сторил кривичното дело произлегува од досега прибавените докази...

Штипјанец е вмешан во убиството на 14 годишната Вања Ѓорчевска

Штипјанецот К.В на возраст од 60 години бил вмешан во убиството на 14 годишната Вања Ѓорчевска од Скопје. Според првите информации целта на киднапирањето била користољубие и изнуда. Инаку К.В во Штип е познат како најчесто вработен во угостителските локали и подолг период бил на работа...