Телевизија Стар

Нема бегање од сообраќајните казни. Ќе стигнуваат во плик и со фотографија како доказ

Нема бегање веќе од направените сообраќајни прекршоци и тие ќе стигнуваат на домашна адреса во плик кој како аргумент ќе содржи и фотографија. Ова засега се однесува, доколку сообраќајниот прекршок сте го направиле во некој делови од Скопје, Куманово и Тетово, каде веќе се инсталирани...

До денес никој од претседателските кандидати ги нема собрано потребните 10.000 потписи од граѓаните

До денес ниту еден од 11те канидатите за претседател ги нема собрано потребните 10.000 граѓански потписи, стои во извештајот од ДИК. Според истиот извештај до овој момент најдобро им оди на Бујар Османи од ДУИ , Максим Димитриевски од ЗНАМ и Билјана Ванковска од Левица....
spot_img

Keep exploring

Се реконструира ул. Милојкова. За Ново Село се предвидени повеќе проекти

Од денес започна реконструкцијата на ул. Милојкова во штипско Ново Село. Проект за кој...

ЦУК: Девет пожари на отворено во државата за 24 часа

Во последното деноноќие регистрирани се девет пожари на отворено во државава. Пожарникарите сите ги...

Нов член на ДИК ќе се избира во среда

Собранието во среда се очекува да избере нов член на Државната изборна комисија (ДИК)....

355 возачи казнети за брзо возење. 22 од Штип возеле пијани

Казнети се 355 возачи во текот на вчерашниот ден во спроведената акциска контрола на...

1.000 евра просечна плата ветува СДСМ. Јогурт со бурек беше 50, а сега е 120 денари врати Мицкоски

Просечната плата СДСМ ја покачи на историски највисоко ниво од 40.000 денари или 650...

СДСМ и ВМРО – ДПМНЕ Штип ги вкрстија копјата за образованието

Со прес конференција и соопштение до јавноста СДСМ и ВМРО – ДПМНЕ Штип денес...

Се намалуваат цените на бензините и дизелот

Регулаторната комисија за енергетика донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени...

Натпревар по роботика во Штип. Најуспешниот тим ќе замине на светско првенство во САД

Шеста година по ред во Штип се организира First Lego Lеague кој е во...

Нема лек за преку ред, се жалат и граѓаните и докторите

Само да прашам... Јас не сум за преглед... Само за минута е , нема...

Хулигани ноќеска направиле ршум на пешачката патека

Хулигани ноќеска направиле ршум и уништиле урбана опрема на пешачката патека во Штип. Оштетени...

БиХ: Големо невреме. Училишта и болници без покриви

Силно невреме придружено со силен ветер во текот на ноќта погоди бројни делови на...

Latest articles

Нема бегање од сообраќајните казни. Ќе стигнуваат во плик и со фотографија како доказ

Нема бегање веќе од направените сообраќајни прекршоци и тие ќе стигнуваат на домашна адреса...

До денес никој од претседателските кандидати ги нема собрано потребните 10.000 потписи од граѓаните

До денес ниту еден од 11те канидатите за претседател ги нема собрано потребните 10.000...

Се реконструира ул. Милојкова. За Ново Село се предвидени повеќе проекти

Од денес започна реконструкцијата на ул. Милојкова во штипско Ново Село. Проект за кој...