admin

Нема бегање од сообраќајните казни. Ќе стигнуваат во плик и со фотографија како доказ

Нема бегање веќе од направените сообраќајни прекршоци и тие ќе стигнуваат на домашна адреса во плик кој како аргумент ќе содржи и фотографија. Ова засега се однесува, доколку сообраќајниот прекршок сте го направиле во некој делови од Скопје, Куманово и Тетово, каде веќе се инсталирани...

До денес никој од претседателските кандидати ги нема собрано потребните 10.000 потписи од граѓаните

До денес ниту еден од 11те канидатите за претседател ги нема собрано потребните 10.000 граѓански потписи, стои во извештајот од ДИК. Според истиот извештај до овој момент најдобро им оди на Бујар Османи од ДУИ , Максим Димитриевски од ЗНАМ и Билјана Ванковска од Левица....
spot_img

Keep exploring

Снежно невреме во Словенија, под Триглав висината на снежната покривка е 1,5 метар

Снежно невреме во текот на ноќта и утринава предизвика проблеми низ Словенија, а најмногу...

Земјотрес од 5,1 степен го погоди Истанбул, нема информации за жртви

Земјотрес со јачина од 5,1 степени според Рихтеровата скала е регистриран утрово во реонот...

Љупчо Палевски Палчо првоосомничен за убиствата на Вања и Панче, тој е во бегство, а надлежните ќе распишат меѓународна потерница

Како што информираше министерот за внатрешни работи Спасовски, лицето е заминато од државата со...

Лидл повлекува божиќен производ: „Претставува ризик по здравјето“

Хрватската агенција за земјоделство и храна во саботата објави дека државниот инспекторат го повлекол...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

З.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното, набргу...

Штипјанец е вмешан во убиството на 14 годишната Вања Ѓорчевска

Штипјанецот К.В на возраст од 60 години бил вмешан во убиството на 14 годишната...

Latest articles

Нема бегање од сообраќајните казни. Ќе стигнуваат во плик и со фотографија како доказ

Нема бегање веќе од направените сообраќајни прекршоци и тие ќе стигнуваат на домашна адреса...

До денес никој од претседателските кандидати ги нема собрано потребните 10.000 потписи од граѓаните

До денес ниту еден од 11те канидатите за претседател ги нема собрано потребните 10.000...

Се реконструира ул. Милојкова. За Ново Село се предвидени повеќе проекти

Од денес започна реконструкцијата на ул. Милојкова во штипско Ново Село. Проект за кој...