HomeШтип21 годишен работник тешко е повреден по пад од покрив на објект...

21 годишен работник тешко е повреден по пад од покрив на објект во Штип

Published on

21 годишен градежен работник тешко е повреден по пад од покрив на објект во Штип. Несреќата се случила околу 11 часот по што младиот работник итно е пренесен во КБ Штип од каде потоа е транспортиран во Скопска клиника. Увид на несреќата на местото извршеа екипи на Обвинителството, полицијата и инспектор по безбедност на работа.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицковски и Орбан договориле специјална  соработка помегу Македнија и Унгарија. СДСМ прашува Која е улогата на Груевски во кредитот

Христијан Мицковски и Виктор Орбан оговориле специјална  соработка помегу Македонија и Унгарија на  повеке...

Министерството за здравство ќе прогласи мораториум за некои специјализации,а најдобрите пет студенти од медицинските факултети ќе бидат вработени веднаш

Мораториум на Докторските специјализации најави денес министерот за здравство Арбен Таравари. Причините за ова се...

ВМРО ДПМНЕ :  Филипче останува во политиката за да се аболира од криминалот

Венко Филипче, новиот претседател на СДСМ и денес беше актуелен за ВМРО ДПМНЕ. Тие...