HomeЕксклузивноПехчево утре и задутре ги отвара сите врати за добронамерниците. Ќе се...

Пехчево утре и задутре ги отвара сите врати за добронамерниците. Ќе се славата Петровден и Павловден

Published on

Општина Пехчево  утре и задутре ја организира најголемата манифестација по повод верските празници Петровден и Павловден

Што содржи Манифестацијата годинава

Пехчево очекува гости од сите страни и тоа не само од државата туку и од странство

Годинешнава Манифестација е … по ред а освен Пехчево утре и задутре во регионот прослави по повод имињата на големите светци имаат Кочани и Виница.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицковски и Орбан договориле специјална  соработка помегу Македнија и Унгарија. СДСМ прашува Која е улогата на Груевски во кредитот

Христијан Мицковски и Виктор Орбан оговориле специјална  соработка помегу Македонија и Унгарија на  повеке...

Министерството за здравство ќе прогласи мораториум за некои специјализации,а најдобрите пет студенти од медицинските факултети ќе бидат вработени веднаш

Мораториум на Докторските специјализации најави денес министерот за здравство Арбен Таравари. Причините за ова се...

ВМРО ДПМНЕ :  Филипче останува во политиката за да се аболира од криминалот

Венко Филипче, новиот претседател на СДСМ и денес беше актуелен за ВМРО ДПМНЕ. Тие...