HomeЕксклузивноНа еден месец пред берба, лозарите за откупните цени допрва ќе преговараат

На еден месец пред берба, лозарите за откупните цени допрва ќе преговараат

Published on

На еден месец пред берба,лозарите сеуште не ги знаат откупните цени на грозјето.

Минатата година винариите за Смедеревка плаќаа 14 а за Вранец 18 денари. Кои се новите очекувања на лозарите

Во оваа насока, тие ќе имаат средба со министерот и винариите.Што очекуваат произвдителите? За разлика од минатата година,во оваа квалитетот на грозјето е добар

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...