HomeШтипИма ли смисла

Има ли смисла

Published on

Наместо подземни, надземни контејнери

Подземните контејнери во Штип никако да се наполнат бидејќи се користат надземно. Секојдевно овде се складираат купишта ѓубре кое наместо под е над земјата. Според досегашната пракса и инвестицијата засега е залудна и таа чека на некој други луѓе со други навики.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицковски и Орбан договориле специјална  соработка помегу Македнија и Унгарија. СДСМ прашува Која е улогата на Груевски во кредитот

Христијан Мицковски и Виктор Орбан оговориле специјална  соработка помегу Македонија и Унгарија на  повеке...

Министерството за здравство ќе прогласи мораториум за некои специјализации,а најдобрите пет студенти од медицинските факултети ќе бидат вработени веднаш

Мораториум на Докторските специјализации најави денес министерот за здравство Арбен Таравари. Причините за ова се...

ВМРО ДПМНЕ :  Филипче останува во политиката за да се аболира од криминалот

Венко Филипче, новиот претседател на СДСМ и денес беше актуелен за ВМРО ДПМНЕ. Тие...