HomeЕксклузивноНема повеќе улична кал во Чардаклија. Сите улици се асфалтираат

Нема повеќе улична кал во Чардаклија. Сите улици се асфалтираат

Published on

Нема повеќе газење по кал за жителите од штипската населба Чардаклија, тврди денеска грдаоначалникот Иван Јорданов. Проектот улици без кал летово се интензивира.

Мештаните задоволни. Велат она што го барале со години сега е реалност.

Ова лето за општината ќе биде повеќе од работно.

Освен приградските населби, неколку краци од улици,посебно од Панче Караѓозов и АСНОМ ќе добијат асфалт.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицковски и Орбан договориле специјална  соработка помегу Македнија и Унгарија. СДСМ прашува Која е улогата на Груевски во кредитот

Христијан Мицковски и Виктор Орбан оговориле специјална  соработка помегу Македонија и Унгарија на  повеке...

Министерството за здравство ќе прогласи мораториум за некои специјализации,а најдобрите пет студенти од медицинските факултети ќе бидат вработени веднаш

Мораториум на Докторските специјализации најави денес министерот за здравство Арбен Таравари. Причините за ова се...

ВМРО ДПМНЕ :  Филипче останува во политиката за да се аболира од криминалот

Венко Филипче, новиот претседател на СДСМ и денес беше актуелен за ВМРО ДПМНЕ. Тие...