HomeМакедонијаСтранските амбасадори ни се мешаат во домашната работа,а Радев и Мицотакис да...

Странските амбасадори ни се мешаат во домашната работа,а Радев и Мицотакис да заборават на политичарите без кичма од Македонија

Published on

Премиерот Христијан Мицкоски поддржува распуштање на Судскиот и Советот на јавни обвинители,но странски амбасадори реагираа на оваа идеја. Денес Мицкоски до нив испрати порака.

Според Мицкоски најважно е следното.

Каков е ставот на Мицкоски за изјавите на Мицотакис и Радев дека тој не го разбира меѓународното право.

За скандалозниот Попис во Албанија и реакцијата на македонските граѓани и асоцијации од таму,Мицкоски потенцираше.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...