HomeШтипПренамена на главната штипска улица во пешачка зона. Средба на градоначалникот Јорданов ...

Пренамена на главната штипска улица во пешачка зона. Средба на градоначалникот Јорданов  со сопствениците на деловен простор

Published on

Договорна средба денес имаше штипскиот градоначалник Иван Јорданов со сопствениците на деловен простор на улицата Ванчо Прќе која од 15 овој месец ќе биде трансформирана во пешачка зона.Се договараа деталите за идното функционирање на постоечките дуќани,а примарно беше како да се обезбеди практичен дотур на стока до нив.

Оваа улица во Штип има статус на главна, која од сообраќаен сега ќе биде пешачка зона.

Нејзината реконструкција  ќе започне наскоро и ќе чини околу 200 илјади евра.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владата поради топлото време денес донесе препораки за ослободување од работа на неколку категории граѓани и забрана за физичка активност на отворено

Владата на денешната седница поради топлото време денес донесе препораки за ослободување од работа...

Што итно треба да се направи ако телото прегрее на високите температури

Неколку основни правила кои можат да спасат и живот  треба да се знаат кога...

ВМРО ДПМНЕ: Ако Филипче имаше морал тој во политиката немаше да се врати

Венко Филпче, претседателот на СДСМ, е човек без морал бидејки ако го имаше тој...