HomeЕксклузивноШтип добива шест нови забавни паркови за деца

Штип добива шест нови забавни паркови за деца

Published on

Во Штип денес започна изградба на забавен парк на локацијата Парк Пролет во близина на СВР Штип

Освен овој предевидена е изградба на уште шест забавни паркови , а нив ќе ги има

Во однос на проблемот – уништување на оваа опрема Јорданов изјави

Вкупната вредност на предвидените паркови е следната

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицковски и Орбан договориле специјална  соработка помегу Македнија и Унгарија. СДСМ прашува Која е улогата на Груевски во кредитот

Христијан Мицковски и Виктор Орбан оговориле специјална  соработка помегу Македонија и Унгарија на  повеке...

Министерството за здравство ќе прогласи мораториум за некои специјализации,а најдобрите пет студенти од медицинските факултети ќе бидат вработени веднаш

Мораториум на Докторските специјализации најави денес министерот за здравство Арбен Таравари. Причините за ова се...

ВМРО ДПМНЕ :  Филипче останува во политиката за да се аболира од криминалот

Венко Филипче, новиот претседател на СДСМ и денес беше актуелен за ВМРО ДПМНЕ. Тие...