HomeШтипИмам матичен крадец  и тој стражари пред мојата врата. Јас излегувам, тој...

Имам матичен крадец  и тој стражари пред мојата врата. Јас излегувам, тој влегува во мојот стан а одбрана нема , се жали штипјанката Вера

Published on

Имам матичен крадец кој редовно стражари пред мојата врата. Седи на степениците пред станот и чека да излезам а притоа и не се крие. Јас го гледам тој ме гледа. Јас ја заклучувам  вратата  а тој по мене ја  отклучува  и редовно краде, објаснува штипјанката Вера Хаџи Стојанова.

Досега, личниот крадец на Вера во нејзиниот стан бил  повекепати.

Што најчесто крадел и дали за ова пријавила во полиција?

Дали освен Вера од криминал страдаат и соседите?

Крадецот Вера Хаџи Стојанова  може да го идентификува во секое време  исто како и многу други  но за чудо, тој слободно се шета , влегува и излегува од туги куќи и станови и засега минува добро  иако од полицијата велат.

Запознати сме со случајот и интензивно работиме на индентификација и приведување на лицето, велат од СВР Штип…

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Министерството за здравство ќе прогласи мораториум за некои специјализации,а најдобрите пет студенти од медицинските факултети ќе бидат вработени веднаш

Мораториум на Докторските специјализации најави денес министерот за здравство Арбен Таравари. Причините за ова се...

ВМРО ДПМНЕ :  Филипче останува во политиката за да се аболира од криминалот

Венко Филипче, новиот претседател на СДСМ и денес беше актуелен за ВМРО ДПМНЕ. Тие...

На социјалните мрежи во тек е голема кампања за трговија и заработка преку криптовалути. Измама е предупредуваат од полицијата

На социјалните мрежи се спроведува масовна кампања за наводно голема заработка преку инвестирање во...