HomeМакедонијаНа половина од фирмите лани им било барано мито, а барањата доаѓале...

На половина од фирмите лани им било барано мито, а барањата доаѓале од високата власт

Published on

Проект Граѓаните против корупцијата: На 50% од фирмата им е барано мито

На половина од компаниите лани им е барано мито, изнесе денес Зоран Јовановски од ССК соопштувајќи ги резултатите од спроведената анкета содржана во проектот Граѓаните против корупцијата.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицковски и Орбан договориле специјална  соработка помегу Македнија и Унгарија. СДСМ прашува Која е улогата на Груевски во кредитот

Христијан Мицковски и Виктор Орбан оговориле специјална  соработка помегу Македонија и Унгарија на  повеке...

Министерството за здравство ќе прогласи мораториум за некои специјализации,а најдобрите пет студенти од медицинските факултети ќе бидат вработени веднаш

Мораториум на Докторските специјализации најави денес министерот за здравство Арбен Таравари. Причините за ова се...

ВМРО ДПМНЕ :  Филипче останува во политиката за да се аболира од криминалот

Венко Филипче, новиот претседател на СДСМ и денес беше актуелен за ВМРО ДПМНЕ. Тие...