HomeМакедонијаПрвата владина одлука до крајот на неделата ќе се однесува на линеарното...

Првата владина одлука до крајот на неделата ќе се однесува на линеарното зголемување на пензиите

Published on

До крајот на неделата, ќе се одржи првата Владина седница, меѓу првите одлуки ќе биде линеарното зголемување на пензиите, изјави премиерот Христијан Мицкоски.

Мицкоски, денес потврди дека следува голема енергетска инвестиција вредна околу 450 милиони евра за изградба на ветерници.

Покрај овие, Мицкоски најави и други инвестиции кои ќе го променат економскиот амбиент во државата. За општините вети 250 милиони евра за 4 години, од кои Штип ќе добива 6 милиони евра годишно, Свети Николе помеѓу 1,5 – 2 милиони, Карбинци околу 600 илјади евра и т.н.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владата поради топлото време денес донесе препораки за ослободување од работа на неколку категории граѓани и забрана за физичка активност на отворено

Владата на денешната седница поради топлото време денес донесе препораки за ослободување од работа...

Што итно треба да се направи ако телото прегрее на високите температури

Неколку основни правила кои можат да спасат и живот  треба да се знаат кога...

ВМРО ДПМНЕ: Ако Филипче имаше морал тој во политиката немаше да се врати

Венко Филпче, претседателот на СДСМ, е човек без морал бидејки ако го имаше тој...