HomeМакедонијаПехчево тешко настрада од невремето. Градот ги сотре земјоделските и овоштарските култури

Пехчево тешко настрада од невремето. Градот ги сотре земјоделските и овоштарските култури

Published on

Пехчево и околните села тешко настрадаа од невремето со град кое синоќа го зафати овој дел од регионот. Град со големина на лешник се ринеше со лопати а очајните змејоделци беа немоќни.

Од општината потврдуваат дека штетите се големи и ги повикуваат земјоделците да поднесат Барање за процена на штети,

Освен Пехчево останатиот дел од регионот за среќа беше поштеден од невремето.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицковски и Орбан договориле специјална  соработка помегу Македнија и Унгарија. СДСМ прашува Која е улогата на Груевски во кредитот

Христијан Мицковски и Виктор Орбан оговориле специјална  соработка помегу Македонија и Унгарија на  повеке...

Министерството за здравство ќе прогласи мораториум за некои специјализации,а најдобрите пет студенти од медицинските факултети ќе бидат вработени веднаш

Мораториум на Докторските специјализации најави денес министерот за здравство Арбен Таравари. Причините за ова се...

ВМРО ДПМНЕ :  Филипче останува во политиката за да се аболира од криминалот

Венко Филипче, новиот претседател на СДСМ и денес беше актуелен за ВМРО ДПМНЕ. Тие...