HomeМакедонијаГоривата поскапуваат и од 1,5 до 2,5 денари

Горивата поскапуваат и од 1,5 до 2,5 денари

Published on

Од полноќ поскапуваат горивата од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Новите цени од полноќ се следните

ЕУРОСУПЕР БС – 95 – 82,50 (денари/литар)

ЕУРОСУПЕР БС – 98 – 85,00 (денари/литар)

ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) – 76,50 (денари/литар)

Масло за горење – Екстра лесно – 75,00 (денари/литар)

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицковски и Орбан договориле специјална  соработка помегу Македнија и Унгарија. СДСМ прашува Која е улогата на Груевски во кредитот

Христијан Мицковски и Виктор Орбан оговориле специјална  соработка помегу Македонија и Унгарија на  повеке...

Министерството за здравство ќе прогласи мораториум за некои специјализации,а најдобрите пет студенти од медицинските факултети ќе бидат вработени веднаш

Мораториум на Докторските специјализации најави денес министерот за здравство Арбен Таравари. Причините за ова се...

ВМРО ДПМНЕ :  Филипче останува во политиката за да се аболира од криминалот

Венко Филипче, новиот претседател на СДСМ и денес беше актуелен за ВМРО ДПМНЕ. Тие...