HomeШтипХрана повторно изобилуваше на штипските гробишта

Храна повторно изобилуваше на штипските гробишта

Published on

Храна повторно и за ова Задушница  изобилуваше на штипските гробишта и ако православието тоа не го оправдува.

Граѓаните кои денес  по повод Задушница беа на штипските гробишта го потврдуваат истото

Денес на гробиштата православните христијани ја почитуваа Духовденска Задушница кој е една од трите во годината.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицковски и Орбан договориле специјална  соработка помегу Македнија и Унгарија. СДСМ прашува Која е улогата на Груевски во кредитот

Христијан Мицковски и Виктор Орбан оговориле специјална  соработка помегу Македонија и Унгарија на  повеке...

Министерството за здравство ќе прогласи мораториум за некои специјализации,а најдобрите пет студенти од медицинските факултети ќе бидат вработени веднаш

Мораториум на Докторските специјализации најави денес министерот за здравство Арбен Таравари. Причините за ова се...

ВМРО ДПМНЕ :  Филипче останува во политиката за да се аболира од криминалот

Венко Филипче, новиот претседател на СДСМ и денес беше актуелен за ВМРО ДПМНЕ. Тие...