HomeЕксклузивноВо тек е Собраниска седница. Најдоцна до утре треба да се избере...

Во тек е Собраниска седница. Најдоцна до утре треба да се избере Влада

Published on

Во тек е Собраниска седница, а најдоцна до утре треба да се избере нова Влада. При обраќањето, мандатарот и иден премиер Христијан Мицкоски рече.

 Која е носечката цел на идната Влада

Што ќе содржи новиот силен економски циклус

Мицкоски најави намалување на даноците,и инвестиции од над 2 милијарди евра во инфрсаструктурата за наредните 4 години.

Затоа,Мицкоски најави пеколно темпо но и одговорност во работата на функционерите.

Во своето обраќање, идниот премиер најави подобри денови за младите и нивната егзистенција, повиски пензии на пензионерите.Евроинтеграцијата на земјата, и подобрување на односите со соседите ќе е приоритет во работата на новата Влада.Согласно собранискиот деловник, пратениците ќе ја изберат новата Влада најдоцна до утре на полноќ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицковски и Орбан договориле специјална  соработка помегу Македнија и Унгарија. СДСМ прашува Која е улогата на Груевски во кредитот

Христијан Мицковски и Виктор Орбан оговориле специјална  соработка помегу Македонија и Унгарија на  повеке...

Министерството за здравство ќе прогласи мораториум за некои специјализации,а најдобрите пет студенти од медицинските факултети ќе бидат вработени веднаш

Мораториум на Докторските специјализации најави денес министерот за здравство Арбен Таравари. Причините за ова се...

ВМРО ДПМНЕ :  Филипче останува во политиката за да се аболира од криминалот

Венко Филипче, новиот претседател на СДСМ и денес беше актуелен за ВМРО ДПМНЕ. Тие...