HomeМакедонијаПет дена половина Ѕвегор е без вода . Жителите го повикуваат градоначалникот...

Пет дена половина Ѕвегор е без вода . Жителите го повикуваат градоначалникот на Делчево да го реши проблемот

Published on

Веќе петти ден половина од селото Ѕвегор –  делчевско нема вода,се жалат жителите.

Немаме вода на 40 степени,а проблемот нема кој да ни го реши.Градоначалникот е запознат,но реакција нема. Бараме итно решение…велат жителите на селото за ТВ Стар.

Каде е проблемот и кога ќе се реши ?

Што по ова?

Ѕвегор до предизвесен период имаше сопствен водовод,но, со одлука на Општината за подобро водоснабдување, селото требаше да се приклучи на градскиот водовод.Сега, немаат ниту селски, ниту градски водовод.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владата поради топлото време денес донесе препораки за ослободување од работа на неколку категории граѓани и забрана за физичка активност на отворено

Владата на денешната седница поради топлото време денес донесе препораки за ослободување од работа...

Што итно треба да се направи ако телото прегрее на високите температури

Неколку основни правила кои можат да спасат и живот  треба да се знаат кога...

ВМРО ДПМНЕ: Ако Филипче имаше морал тој во политиката немаше да се врати

Венко Филпче, претседателот на СДСМ, е човек без морал бидејки ако го имаше тој...