HomeМакедонијаНиколовски: Ќе има 20% помалку функционери и директори, а дел од администрацијата...

Николовски: Ќе има 20% помалку функционери и директори, а дел од администрацијата полека треба да се сели во приватните фирми

Published on

За 20 проценти ќе биде намален бројот на институциите во државата изјавави синоќа за Телма предложениот министер за транспорт и врски Александар Николовски од ВМРО ДМНЕ

Николовски најавува и помалку функционери и директори во државата

Намалувањето од 20 проценти се однесува и на бројот на враотени од јаваната администрација, за која Николовски дека треба полека треба да се сели во приватниот сектотр

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицковски и Орбан договориле специјална  соработка помегу Македнија и Унгарија. СДСМ прашува Која е улогата на Груевски во кредитот

Христијан Мицковски и Виктор Орбан оговориле специјална  соработка помегу Македонија и Унгарија на  повеке...

Министерството за здравство ќе прогласи мораториум за некои специјализации,а најдобрите пет студенти од медицинските факултети ќе бидат вработени веднаш

Мораториум на Докторските специјализации најави денес министерот за здравство Арбен Таравари. Причините за ова се...

ВМРО ДПМНЕ :  Филипче останува во политиката за да се аболира од криминалот

Венко Филипче, новиот претседател на СДСМ и денес беше актуелен за ВМРО ДПМНЕ. Тие...