HomeЕксклузивноМицковки: Со закон ќе го спречиме поскапувањето на струјата

Мицковки: Со закон ќе го спречиме поскапувањето на струјата

Published on

Со Предлог Закон за дополнување на Законот за енергетика по скратена постапка ВМРО ДПМНЕ ќе го спречи најавеното поскапување на струјата од први јули,најави Христијан Мицкоски.

Што овој предлог закон и овозможува на Регулатроната комисија за енергетика

Нема многу време до први јули. Што очекува Мицкоски

Која е втората порака од овој предлог закон

За Мицкоски стандардот на граѓаните треба да е приоритет кај  120 пратеници во Собранието при гласање на овој предлог закон.

Деновие граѓаните беа вознемирени од веста дека е можно поскапување на цената на струјата од први јули.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицковски и Орбан договориле специјална  соработка помегу Македнија и Унгарија. СДСМ прашува Која е улогата на Груевски во кредитот

Христијан Мицковски и Виктор Орбан оговориле специјална  соработка помегу Македонија и Унгарија на  повеке...

Министерството за здравство ќе прогласи мораториум за некои специјализации,а најдобрите пет студенти од медицинските факултети ќе бидат вработени веднаш

Мораториум на Докторските специјализации најави денес министерот за здравство Арбен Таравари. Причините за ова се...

ВМРО ДПМНЕ :  Филипче останува во политиката за да се аболира од криминалот

Венко Филипче, новиот претседател на СДСМ и денес беше актуелен за ВМРО ДПМНЕ. Тие...