HomeМакедонијаКочанчани излегоа на протест. Бараат итна дислокација на депонијата кај Бели

Кочанчани излегоа на протест. Бараат итна дислокација на депонијата кај Бели

Published on

Жители на Кочани и околните места синоќа излегоа на граѓански протест против загадувањето предизвикано од чадењето на Градската депонија кај селото Бели во Кочани.

Тие упатија апел до надлежните институции да преземат итни мерки за заштита на населението.

На протестот беше побарано и Министерството за внатрешни работи да преземе мерки во врска со индициите за намерното потпалување на депонијата како и во врска со неовастеното присуство на лица во кругот на депонијата.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицковски и Орбан договориле специјална  соработка помегу Македнија и Унгарија. СДСМ прашува Која е улогата на Груевски во кредитот

Христијан Мицковски и Виктор Орбан оговориле специјална  соработка помегу Македонија и Унгарија на  повеке...

Министерството за здравство ќе прогласи мораториум за некои специјализации,а најдобрите пет студенти од медицинските факултети ќе бидат вработени веднаш

Мораториум на Докторските специјализации најави денес министерот за здравство Арбен Таравари. Причините за ова се...

ВМРО ДПМНЕ :  Филипче останува во политиката за да се аболира од криминалот

Венко Филипче, новиот претседател на СДСМ и денес беше актуелен за ВМРО ДПМНЕ. Тие...