HomeМакедонијаНово поскапување на горивата

Ново поскапување на горивата

Published on

Регулаторната комисија за енергетика денес донесе нова одлука со која вечерва од полноќ че има ново поскапување на цените на горивата.

Новуте цени се следните

ЕУРОСУПЕР БС – 95 – 81,00 (денари/литар)

ЕУРОСУПЕР БС – 98 – 83,00 (денари/литар)

ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) – 74,00 (денари/литар)

Масло за горење – екстра лесно- 73,00 (денари/литар)

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владата поради топлото време денес донесе препораки за ослободување од работа на неколку категории граѓани и забрана за физичка активност на отворено

Владата на денешната седница поради топлото време денес донесе препораки за ослободување од работа...

Што итно треба да се направи ако телото прегрее на високите температури

Неколку основни правила кои можат да спасат и живот  треба да се знаат кога...

ВМРО ДПМНЕ: Ако Филипче имаше морал тој во политиката немаше да се врати

Венко Филпче, претседателот на СДСМ, е човек без морал бидејки ако го имаше тој...