HomeЕксклузивноСнаата, двократен убиец во Кратово досега повеќепати пријавувала физичка загрозеност

Снаата, двократен убиец во Кратово досега повеќепати пријавувала физичка загрозеност

Published on

Мотивите за двојното убиство во Кратово кое се случи синоќа за полицијата во моментов се нејасни иако во изминатите пет години имало најмалку 4 пријави и поплаки за насилство.

Првото се случило во 2019 година кога била пријавена за загрозена сигурност, а пријавен бил сопругот. Во 2023 година пријава од осомничената за двојното убиство била повторно поднесена, а оваа година поплака исто така од неа имало против свекрвата.

Во меѓувреме во 2020 велат наши извори имало уште една пријава.

Без оглед на ова од СВР Куманово за случајот засега велат

Во текот на денешниот ден се очекуваат детали кои би можеле да фрлат светлина за трагедијата која се случи синоќа.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владата поради топлото време денес донесе препораки за ослободување од работа на неколку категории граѓани и забрана за физичка активност на отворено

Владата на денешната седница поради топлото време денес донесе препораки за ослободување од работа...

Што итно треба да се направи ако телото прегрее на високите температури

Неколку основни правила кои можат да спасат и живот  треба да се знаат кога...

ВМРО ДПМНЕ: Ако Филипче имаше морал тој во политиката немаше да се врати

Венко Филпче, претседателот на СДСМ, е човек без морал бидејки ако го имаше тој...