HomeМакедонија100 милиони евра од септември за општините, најави денес Христијан Мицкоски

100 милиони евра од септември за општините, најави денес Христијан Мицкоски

Published on

Да се подготвуваат проекти, одобренија за градба и документации, им порача мандатарот Христијан Мицкоски на градоначалниците објаснувајќи за исплатата на ветените средства за општините.

Што се предвидува за следната година ?

Мицкоски ја истакна и целта на ВМРО – ДПМНЕ за првите четири години.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицковски и Орбан договориле специјална  соработка помегу Македнија и Унгарија. СДСМ прашува Која е улогата на Груевски во кредитот

Христијан Мицковски и Виктор Орбан оговориле специјална  соработка помегу Македонија и Унгарија на  повеке...

Министерството за здравство ќе прогласи мораториум за некои специјализации,а најдобрите пет студенти од медицинските факултети ќе бидат вработени веднаш

Мораториум на Докторските специјализации најави денес министерот за здравство Арбен Таравари. Причините за ова се...

ВМРО ДПМНЕ :  Филипче останува во политиката за да се аболира од криминалот

Венко Филипче, новиот претседател на СДСМ и денес беше актуелен за ВМРО ДПМНЕ. Тие...