HomeМакедонијаВлог без добивка. Откупните цени на грозјето се во магла

Влог без добивка. Откупните цени на грозјето се во магла

Published on

Влог без добивка може да биде трудот на лозарите и оваа година. Во клучниот месец за добро производство лозарите се соочуваат со елементарни проблеми.

Сепак, клучните размислувања се овогодишните откупни цени. Што лозарите очекуваат ?

Што ова значи конкретно за вранецот и смедеревката ?

Дали освен на ниво на здруженија веќе разговараат и со претставници од идната Влада ?

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владата поради топлото време денес донесе препораки за ослободување од работа на неколку категории граѓани и забрана за физичка активност на отворено

Владата на денешната седница поради топлото време денес донесе препораки за ослободување од работа...

Што итно треба да се направи ако телото прегрее на високите температури

Неколку основни правила кои можат да спасат и живот  треба да се знаат кога...

ВМРО ДПМНЕ: Ако Филипче имаше морал тој во политиката немаше да се врати

Венко Филпче, претседателот на СДСМ, е човек без морал бидејки ако го имаше тој...