HomeЕксклузивноЈП “Стипион” со промена на линиите во “Градски превоз Штип”

ЈП “Стипион” со промена на линиите во “Градски превоз Штип”

Published on

Поради завршувањето на училишната година за средните училишта и  отпочнување на летниот распуст ќе се изврши промена на одржување на линиите на “Градски превоз Штип“

Во прилог се возните редови што ќе се сообраќаат во временски период од 11.06.-31.08.2024 год, за времетраење на летниот распуст.

Со  напомена да се обрне внимание на насоките и потенцираните делови за линиите кои сообраќаат во Недела и за време на празници.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владата поради топлото време денес донесе препораки за ослободување од работа на неколку категории граѓани и забрана за физичка активност на отворено

Владата на денешната седница поради топлото време денес донесе препораки за ослободување од работа...

Што итно треба да се направи ако телото прегрее на високите температури

Неколку основни правила кои можат да спасат и живот  треба да се знаат кога...

ВМРО ДПМНЕ: Ако Филипче имаше морал тој во политиката немаше да се врати

Венко Филпче, претседателот на СДСМ, е човек без морал бидејки ако го имаше тој...