HomeЕксклузивноСДСМ е во изборни активности. Се регистрираат кандидати кои ќе гласаат на...

СДСМ е во изборни активности. Се регистрираат кандидати кои ќе гласаат на Конгресот за нов претседател

Published on

Сите општински организации на СДСМ од денес се активни во функција на изборите за претседател што треба да се одржи на 30 јуни

Како ќе се одвива регистрирањето?

Во контекст на Изборите сите документи се јавно достапни

Рокот за пријавување кандидати за претседтаел на СДСМ истекува во среда , а до денес ниту еден од досега спиоменуваните Венко Филипче, Јован Деспотовски, Славјанка Петровска, Стефан Богоев и други не поднеле кандидатура, што не значи дека во позадина жестооко не се работи. Самото кандидирање за гласање веќе е одлука за кого би се гласало.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владата поради топлото време денес донесе препораки за ослободување од работа на неколку категории граѓани и забрана за физичка активност на отворено

Владата на денешната седница поради топлото време денес донесе препораки за ослободување од работа...

Што итно треба да се направи ако телото прегрее на високите температури

Неколку основни правила кои можат да спасат и живот  треба да се знаат кога...

ВМРО ДПМНЕ: Ако Филипче имаше морал тој во политиката немаше да се врати

Венко Филпче, претседателот на СДСМ, е човек без морал бидејки ако го имаше тој...