HomeМакедонијаГолем ракометен талент се појави во Штип. Андон Арсов ќе оди во...

Голем ракометен талент се појави во Штип. Андон Арсов ќе оди во кампот на славниот Лука Циндрич

Published on

14 годишниот Андон Арсов е новиот голем ракометен талент од Штип. Арсов од пионерската школа на Текстилец, замина во европскиот гигант Вардар, каде ја одигра својата прва полуседона и постигна осум гола. Екслозивните настапи му донесоа покана за учество на најпознатиот ракометен камп кој ќе се одржи во Пореч, Хрватска во месец јули, а го предводи легендарниот ракометар и освојувач на повеќе европски титули Лука Циндрич.

Познавачите на ракометот велат дека Арсов има извонредна перспектива, еднаква на најголемите играчи од Македонија, а несомнено дека е  ајголемиот талент од Штип во последните 20 години.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Инженерски прстен за брилијантниот студент на УГД Даниел Цоневски од Делчево. Странство не е секогаш опција

Инженерски прстен доби брилијантниот студент по информатика на УГД Штип, Даниел Цоневски од Делчево....

Со уредување на тротоарските површини се финализира рехабилитацијата на ул 11 Октомври и нејзините краци

Денешното уредување на тротоарските површини е финализација на комплетната реконструкција на улицата 11 Октомври...

Започна одбележувањето на хоризонталната сигнализација во Штип

Безбедноста на пешаците и подобрата прегледност за учесниците во сообраќајот е причината, ЈП Стипион...