HomeШтипШтипјани денес полудеа за розев домат и пипер

Штипјани денес полудеа за розев домат и пипер

Published on

Експлозивна побарувачка на пипер и розев домат денес имаше на Градскиот пазар во Штип, потврдуваат за ТВ Стар производителите.

По кои цени тие можеа да се купат ?

Од оваа цена производителите не се задоволни.

Не се задоволни ниту купувачите.

Сепак, за нечија среќа, а туѓа несреќа цените ќе се менуваат.

Во однос на цените, производителите бараат разбирање од купувачите, исто како што тие имаат кон нив.

Останатите производи можеа да се купат по следниве цени:

Млад компир 35, краставица 50, зелка 15 – 20, морков 50, банана 80, портокал 70 , круша 100 , лимон 70, цреша 120 и јагода 90 денари за килограм.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицковски и Орбан договориле специјална  соработка помегу Македнија и Унгарија. СДСМ прашува Која е улогата на Груевски во кредитот

Христијан Мицковски и Виктор Орбан оговориле специјална  соработка помегу Македонија и Унгарија на  повеке...

Министерството за здравство ќе прогласи мораториум за некои специјализации,а најдобрите пет студенти од медицинските факултети ќе бидат вработени веднаш

Мораториум на Докторските специјализации најави денес министерот за здравство Арбен Таравари. Причините за ова се...

ВМРО ДПМНЕ :  Филипче останува во политиката за да се аболира од криминалот

Венко Филипче, новиот претседател на СДСМ и денес беше актуелен за ВМРО ДПМНЕ. Тие...