HomeШтипСе асфалтираат пристапните патеки во новата парцела на штипските гробишта

Се асфалтираат пристапните патеки во новата парцела на штипските гробишта

Published on

Се асфалтираат пристапните патеки во новиот дел од штипските градски гробишта. Планирано е денеска ,асфалтна подлога да се постави на 1200 метри квадратни,односно на три од неколкуте главни пристапни патеки. Во наредниот период,доколку дозволат временските услови,инвеститорот, штипската општина, која вложи 2,2 милиони деанри, асфалтирањето ќе го реализира и на преостанатиот дел од пристапните патеки.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владата поради топлото време денес донесе препораки за ослободување од работа на неколку категории граѓани и забрана за физичка активност на отворено

Владата на денешната седница поради топлото време денес донесе препораки за ослободување од работа...

Што итно треба да се направи ако телото прегрее на високите температури

Неколку основни правила кои можат да спасат и живот  треба да се знаат кога...

ВМРО ДПМНЕ: Ако Филипче имаше морал тој во политиката немаше да се врати

Венко Филпче, претседателот на СДСМ, е човек без морал бидејки ако го имаше тој...