HomeМакедонијаЈорданов: Интензивно се градат и рехабилитираат спортски терени во градските населби

Јорданов: Интензивно се градат и рехабилитираат спортски терени во градските населби

Published on

Градбата и рехабилитација на спортските терени во градот е дел од промоциите на вистинските вредности кај младите. Спортот е тој сегмент,изјави штипскиот градоначалник Иван Јорданов.

Која е целта на овој градежен чекор на општината

За таа цел во изминатите два месеци за прв пат во Штип се оддржаа Пролетните денови на училишниот спорт.

Пораката е примена и прифатена од основните училишта.

Победниците,екипите на гимназијата Славчо Стојменски во футсал и СОУ Јане Сандански во одбојка денеска од градоначалникот Јорданов ги примија златените трофеи и пехарите.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицковски и Орбан договориле специјална  соработка помегу Македнија и Унгарија. СДСМ прашува Која е улогата на Груевски во кредитот

Христијан Мицковски и Виктор Орбан оговориле специјална  соработка помегу Македонија и Унгарија на  повеке...

Министерството за здравство ќе прогласи мораториум за некои специјализации,а најдобрите пет студенти од медицинските факултети ќе бидат вработени веднаш

Мораториум на Докторските специјализации најави денес министерот за здравство Арбен Таравари. Причините за ова се...

ВМРО ДПМНЕ :  Филипче останува во политиката за да се аболира од криминалот

Венко Филипче, новиот претседател на СДСМ и денес беше актуелен за ВМРО ДПМНЕ. Тие...