HomeМакедонијаНаќе Георгиев и Иџет Мемети се криминална креација на СДСМ и ДУИ,...

Наќе Георгиев и Иџет Мемети се криминална креација на СДСМ и ДУИ, се огласијаод ВМРО – ДПМНЕ и Левица

Published on

Врховниот судија со веќе одземен имунитет Наќе Георгиев и Иџет Мемети, човекот на ДУИ со безброј фунции во правосудството се криминална проекција на СДСМ и ДУИ, се огласија денес од ВМРО – ДПМНЕ.

Коментар за апсењето и одземањето на судискиот имунитет на врховниот судија Наќе Георгиев денес имаа и од Левица.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицковски и Орбан договориле специјална  соработка помегу Македнија и Унгарија. СДСМ прашува Која е улогата на Груевски во кредитот

Христијан Мицковски и Виктор Орбан оговориле специјална  соработка помегу Македонија и Унгарија на  повеке...

Министерството за здравство ќе прогласи мораториум за некои специјализации,а најдобрите пет студенти од медицинските факултети ќе бидат вработени веднаш

Мораториум на Докторските специјализации најави денес министерот за здравство Арбен Таравари. Причините за ова се...

ВМРО ДПМНЕ :  Филипче останува во политиката за да се аболира од криминалот

Венко Филипче, новиот претседател на СДСМ и денес беше актуелен за ВМРО ДПМНЕ. Тие...