HomeЕксклузивноОдбележан денот на македонските пожарникари

Одбележан денот на македонските пожарникари

Published on

Со свечена смотра на човечките и материјални ресурси, денеска во Штип се одбележа македонскиот ден на пожарникарите.

Јорданов изрази надеж дека новата Влада ќе ја исправи неправдата кон противпожарната единица во Штип од страна на ресорните министерства. 

Штипските пожарникари се подготвени за било каква интервенција

Овој период, за жал, констатира Ренџов повеќе интервенирале на сообраќајки , отколку на запалени објекти и стрништа.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицковски и Орбан договориле специјална  соработка помегу Македнија и Унгарија. СДСМ прашува Која е улогата на Груевски во кредитот

Христијан Мицковски и Виктор Орбан оговориле специјална  соработка помегу Македонија и Унгарија на  повеке...

Министерството за здравство ќе прогласи мораториум за некои специјализации,а најдобрите пет студенти од медицинските факултети ќе бидат вработени веднаш

Мораториум на Докторските специјализации најави денес министерот за здравство Арбен Таравари. Причините за ова се...

ВМРО ДПМНЕ :  Филипче останува во политиката за да се аболира од криминалот

Венко Филипче, новиот претседател на СДСМ и денес беше актуелен за ВМРО ДПМНЕ. Тие...