HomeШтипШтипјани почестени со Саем на книгата. Во Сити Мол Штип можат да...

Штипјани почестени со Саем на книгата. Во Сити Мол Штип можат да купат се што ќе посакаат

Published on

Саем на книгата се одржува во Штип до недела. Организатор е Македонската асоцијација на издавачи, а штандот е во Сити Мол Штип.

Во ера на дигиталната технологија и пристап до огромен број медиуми, колку книгата е конкурентна?

Кои наслови и кој вид на литература најмногу се бара?

За редовните уживатели на пишаниот збор,  книгата е незаменлива

Од Македонската асоцијација на издавачи се со намера Саемот на книгата во Штип во идниот период да биде почесто присутен и по различни основи со оглед на овдешната традиција.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицковски и Орбан договориле специјална  соработка помегу Македнија и Унгарија. СДСМ прашува Која е улогата на Груевски во кредитот

Христијан Мицковски и Виктор Орбан оговориле специјална  соработка помегу Македонија и Унгарија на  повеке...

Министерството за здравство ќе прогласи мораториум за некои специјализации,а најдобрите пет студенти од медицинските факултети ќе бидат вработени веднаш

Мораториум на Докторските специјализации најави денес министерот за здравство Арбен Таравари. Причините за ова се...

ВМРО ДПМНЕ :  Филипче останува во политиката за да се аболира од криминалот

Венко Филипче, новиот претседател на СДСМ и денес беше актуелен за ВМРО ДПМНЕ. Тие...