HomeМакедонијаИзложба: 36 години од смртта на Девојчето во бело

Изложба: 36 години од смртта на Девојчето во бело

Published on

36 години од смртта на Славјанка Влахчева првата македонска медицинска сестра и основач на средното медицинско училиште во Скопје се повод за изложба која ја организира Завод музеј Штип

Што презентира изложбата?

Која е пораката со оваа изложба?

Од Завод Музеј работеа над 7 години до комплетирање на воспостанвената изложба на Македонското девојле во бело

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владата поради топлото време денес донесе препораки за ослободување од работа на неколку категории граѓани и забрана за физичка активност на отворено

Владата на денешната седница поради топлото време денес донесе препораки за ослободување од работа...

Што итно треба да се направи ако телото прегрее на високите температури

Неколку основни правила кои можат да спасат и живот  треба да се знаат кога...

ВМРО ДПМНЕ: Ако Филипче имаше морал тој во политиката немаше да се врати

Венко Филпче, претседателот на СДСМ, е човек без морал бидејки ако го имаше тој...