HomeМакедонијаСеидбата на оризот е одложена како никогаш. Земјоделците предвидуваат катастрофални последици

Сеидбата на оризот е одложена како никогаш. Земјоделците предвидуваат катастрофални последици

Published on

Сеидбата на оризот во кочанско е прекината и од серија причина таа доцни како никогаш. Освен времето кое никако не и оди во прилог, тие се судираат и со други огромни проблеми.

Освен ова ,тврдат земјоделците, на нив животот им го загорчил и ад Водостоанство.

Поради ова,пред има сезона која занив може да биде со катастрофални последици

Од Водостопанство Кочани за посочената ситуација велат:

Земеник техничкиот министер Цветан Трипуновски е запознаен со проблемот.

Во кочанско виничкиот регион под ориз секоја година се сеат 3500 ха, што е егзистенција за исто толку семејства

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицковски и Орбан договориле специјална  соработка помегу Македнија и Унгарија. СДСМ прашува Која е улогата на Груевски во кредитот

Христијан Мицковски и Виктор Орбан оговориле специјална  соработка помегу Македонија и Унгарија на  повеке...

Министерството за здравство ќе прогласи мораториум за некои специјализации,а најдобрите пет студенти од медицинските факултети ќе бидат вработени веднаш

Мораториум на Докторските специјализации најави денес министерот за здравство Арбен Таравари. Причините за ова се...

ВМРО ДПМНЕ :  Филипче останува во политиката за да се аболира од криминалот

Венко Филипче, новиот претседател на СДСМ и денес беше актуелен за ВМРО ДПМНЕ. Тие...