HomeМакедонијаОд полноќ поевтинуваат горивата

Од полноќ поевтинуваат горивата

Published on

Регулаторната комисија за енергетика, денес донесе одлука со којаод полноќ се намалуваат цените на бензинот и дизелот

Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС – 95 – 86,00 (денари/литар)

Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС – 98 – 88,00 (денари/литар)

Дизел гориво – ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) – 74,50 (денари/литар)

Масло за горење – Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) – 74,00 (денари/литар)

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

На социјалните мрежи во тек е голема кампања за трговија и заработка преку криптовалути. Измама е предупредуваат од полицијата

На социјалните мрежи се спроведува масовна кампања за наводно голема заработка преку инвестирање во...

Летни одмори. Се нудат дестинации за кои и не сте слушнале. 

Сезоната на одмори ги отвара сите планови и  патишта  за егзотични доживувања и  мирни...

Инженерски прстен за брилијантниот студент на УГД Даниел Цоневски од Делчево. Странство не е секогаш опција

Инженерски прстен доби брилијантниот студент по информатика на УГД Штип, Даниел Цоневски од Делчево....