HomeМакедонијаВМРО – ДПМНЕ продолжува со кампања во Истокот

ВМРО – ДПМНЕ продолжува со кампања во Истокот

Published on

Кандидатите за пратеници Никола Мицевски и Душко Иванов, денес повторно се сретаа со граѓаните на градкиот пазар во Штип порачувајќи:

Во Кочани денес беше Драган Ковачки кој најави повеќе проекти за градот.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицковски и Орбан договориле специјална  соработка помегу Македнија и Унгарија. СДСМ прашува Која е улогата на Груевски во кредитот

Христијан Мицковски и Виктор Орбан оговориле специјална  соработка помегу Македонија и Унгарија на  повеке...

Министерството за здравство ќе прогласи мораториум за некои специјализации,а најдобрите пет студенти од медицинските факултети ќе бидат вработени веднаш

Мораториум на Докторските специјализации најави денес министерот за здравство Арбен Таравари. Причините за ова се...

ВМРО ДПМНЕ :  Филипче останува во политиката за да се аболира од криминалот

Венко Филипче, новиот претседател на СДСМ и денес беше актуелен за ВМРО ДПМНЕ. Тие...