HomeМакедонијаФалсификувани евра подметнал кочанчанец во менувачница

Фалсификувани евра подметнал кочанчанец во менувачница

Published on

Во ОВР Кочани, сопственик на менувачница во Кочани пријавил дека на околу 11.45 часот во менувачницата, едно лице за проверка дало 6 (шест) сомнителни банкноти, од кои една банкнота во апоени од 100 евра и 5 банкноти во апоени од по 50 евра. Полициски службеници од ОВР Кочани ги одзеле сомнителните банкноти за понатамошна постапка. Се работи на расчистување на случајот.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицковски и Орбан договориле специјална  соработка помегу Македнија и Унгарија. СДСМ прашува Која е улогата на Груевски во кредитот

Христијан Мицковски и Виктор Орбан оговориле специјална  соработка помегу Македонија и Унгарија на  повеке...

Министерството за здравство ќе прогласи мораториум за некои специјализации,а најдобрите пет студенти од медицинските факултети ќе бидат вработени веднаш

Мораториум на Докторските специјализации најави денес министерот за здравство Арбен Таравари. Причините за ова се...

ВМРО ДПМНЕ :  Филипче останува во политиката за да се аболира од криминалот

Венко Филипче, новиот претседател на СДСМ и денес беше актуелен за ВМРО ДПМНЕ. Тие...