HomeМакедонијаКарбинчанец ја тепал жена му

Карбинчанец ја тепал жена му

Published on

Полициската станица Штип го лишиле од слобода Д.М.(45) од село во општина Карбинци, затоа што на 25.04 и 26.04.2026, по претходна расправија во семејниот дом ѝ упатувал закани и физички ја нападнал неговата сопруга. Лицето е задржано во полициска станица. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицковски и Орбан договориле специјална  соработка помегу Македнија и Унгарија. СДСМ прашува Која е улогата на Груевски во кредитот

Христијан Мицковски и Виктор Орбан оговориле специјална  соработка помегу Македонија и Унгарија на  повеке...

Министерството за здравство ќе прогласи мораториум за некои специјализации,а најдобрите пет студенти од медицинските факултети ќе бидат вработени веднаш

Мораториум на Докторските специјализации најави денес министерот за здравство Арбен Таравари. Причините за ова се...

ВМРО ДПМНЕ :  Филипче останува во политиката за да се аболира од криминалот

Венко Филипче, новиот претседател на СДСМ и денес беше актуелен за ВМРО ДПМНЕ. Тие...