HomeМакедонијаЗа 1 Мај синдикатите ќе протестираат заеднички

За 1 Мај синдикатите ќе протестираат заеднички

Published on

Традиционалните првомајски протести синдикатите во државата ќе ги организираат и на нив ќе учествуваат заеднички.

Од КСОМ велат дека обединувањето е барање од работниците.

Синдикалниот протест оваа година ќе биде под мотото ,,Ние работниците”, а од двете синдикални организацииупатија повик за учество.

Протестот ќе биде организиран на 1 Мај, а ќе започне во 11 часот пред работничкиот дом во Скопје.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицковски и Орбан договориле специјална  соработка помегу Македнија и Унгарија. СДСМ прашува Која е улогата на Груевски во кредитот

Христијан Мицковски и Виктор Орбан оговориле специјална  соработка помегу Македонија и Унгарија на  повеке...

Министерството за здравство ќе прогласи мораториум за некои специјализации,а најдобрите пет студенти од медицинските факултети ќе бидат вработени веднаш

Мораториум на Докторските специјализации најави денес министерот за здравство Арбен Таравари. Причините за ова се...

ВМРО ДПМНЕ :  Филипче останува во политиката за да се аболира од криминалот

Венко Филипче, новиот претседател на СДСМ и денес беше актуелен за ВМРО ДПМНЕ. Тие...