HomeШтипЛукаревска во Штип. Победата на СДСМ ќе биде на сите и за...

Лукаревска во Штип. Победата на СДСМ ќе биде на сите и за сите

Published on

Верувам во исправната политика на СДСМ, изјави во Штип носителот на листата за пратеници во ИЕ3 од СДСМ Сања Лукаревска

Претстои многу работа но тоа е предизвик рече Лукаревска

СДСМ кон пензионерите има посебен респект и тое залсужуваат повеле

Лукаревска очекува победа на СДСМ која ќе бдие на сите и за сите

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицковски и Орбан договориле специјална  соработка помегу Македнија и Унгарија. СДСМ прашува Која е улогата на Груевски во кредитот

Христијан Мицковски и Виктор Орбан оговориле специјална  соработка помегу Македонија и Унгарија на  повеке...

Министерството за здравство ќе прогласи мораториум за некои специјализации,а најдобрите пет студенти од медицинските факултети ќе бидат вработени веднаш

Мораториум на Докторските специјализации најави денес министерот за здравство Арбен Таравари. Причините за ова се...

ВМРО ДПМНЕ :  Филипче останува во политиката за да се аболира од криминалот

Венко Филипче, новиот претседател на СДСМ и денес беше актуелен за ВМРО ДПМНЕ. Тие...