HomeМакедонијаНа збор не веруваат,сакаат писмени гаранции. Штрајкот на специјализантите продолжува

На збор не веруваат,сакаат писмени гаранции. Штрајкот на специјализантите продолжува

Published on

Штрајкот на приватните специјализанти продолжува,а на зборовите на министерот Илир Демири не веруваат.

Идните специјалисти се разочарани и навредени од изјавата на Демири дека штрајкот има политичка позадина

На денешната Владина седница беа разгледани нивните барања,а ставот е следниот

400 приватни специјализанти бараат покачување на сегашната плата од 26 илјади на просечна лекарска плата од 40 илјади денари, здравствено и пензиско осигурување, како и платено породилно отуство.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицковски и Орбан договориле специјална  соработка помегу Македнија и Унгарија. СДСМ прашува Која е улогата на Груевски во кредитот

Христијан Мицковски и Виктор Орбан оговориле специјална  соработка помегу Македонија и Унгарија на  повеке...

Министерството за здравство ќе прогласи мораториум за некои специјализации,а најдобрите пет студенти од медицинските факултети ќе бидат вработени веднаш

Мораториум на Докторските специјализации најави денес министерот за здравство Арбен Таравари. Причините за ова се...

ВМРО ДПМНЕ :  Филипче останува во политиката за да се аболира од криминалот

Венко Филипче, новиот претседател на СДСМ и денес беше актуелен за ВМРО ДПМНЕ. Тие...