HomeМакедонијаПаунов: Доизградба на локалниот пат помеѓу селата Радање и Оџалија

Паунов: Доизградба на локалниот пат помеѓу селата Радање и Оџалија

Published on

Денес стартува дозигардбата на локалниот патен правец помеѓу карбинските села Радање и Оџалија. Увид во работите изврши градоначалникот Виктор Паунов.

Ова е трет дел од проектот за изградба на локалната патна мрежа, по селата Горни Балван и Парналија.

Градежните активности продолжуваат и во други сегменти.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...