HomeМакедонијаМинистертот Николовски ја отвори сезоната за наводнување во кочанско

Министертот Николовски ја отвори сезоната за наводнување во кочанско

Published on

Министерот за змејоделие Љупчо НИколовски денес од Оризари најави отварање на новата сезона за наводнување но и инвестиции во водостопанската инфраструктура

Поради ова оризот во кочанско се враќа

Многу важно според  Николовски е следното

Дополнително активирана е и мерката за зелена нафта

Во однос на цената на оризот , Николовски потсети

Освен ова Николовски најави, реогранизација во АД Водостопанство но потсети и дека од утре земјоделците ќе имаат пристап до пари од ИПАРД 3 програмата.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицковски и Орбан договориле специјална  соработка помегу Македнија и Унгарија. СДСМ прашува Која е улогата на Груевски во кредитот

Христијан Мицковски и Виктор Орбан оговориле специјална  соработка помегу Македонија и Унгарија на  повеке...

Министерството за здравство ќе прогласи мораториум за некои специјализации,а најдобрите пет студенти од медицинските факултети ќе бидат вработени веднаш

Мораториум на Докторските специјализации најави денес министерот за здравство Арбен Таравари. Причините за ова се...

ВМРО ДПМНЕ :  Филипче останува во политиката за да се аболира од криминалот

Венко Филипче, новиот претседател на СДСМ и денес беше актуелен за ВМРО ДПМНЕ. Тие...