HomeМакедонијаЧеститки по повод Рамазан Бајрам денес упати премиерот Талат Џафери и кандидатите...

Честитки по повод Рамазан Бајрам денес упати премиерот Талат Џафери и кандидатите за претседатели на државата

Published on

Премиерот Талат Џафери упати честитка, со желби за мир, здравје, благосостојба и хармонија во душата, семејството и државата.

„Ова е е празник кој поттикнува солидарност и духовна сила кај луѓето за меѓусебна почит, за трпение и разбирање, како единствен пат кон посакуваниот мир. Затоа, да правиме добри дела, да бидеме секогаш еден до друг и со подадена рака еден кон друг да напредуваме сите заедно, честиташе Талат Џафери.

Честитки по повод празникот испратија и Ковачевски и Мицкоски.

Во овие празнични денови, ви посакувам искрени желби за радост, спокој, благосостојба и духовна сила. Рамазан Бајрам е празник на меѓусебна почит, солидарност и разбирање.Токму врз овие вредности, ние заедно го градиме нашето општество, напиша Ковачевски на својот Фејсбук профил.

Свои честитки упатија и кандидатите за претседател, Стево Пендаровски, Гордана Силјановска, Билјана Ванковска, Максим Димитриевски, Стевчо Јакимовски, Бујар Османи и Арбен Таравари.

Рамазан е месец на добрина, милост, љубов и простување. Со најубави и искрени желби ви пожелувам Празникот да го поминете во мир, радост и среќа, опкружени во вашите домови со своите роднини и пријатели.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицковски и Орбан договориле специјална  соработка помегу Македнија и Унгарија. СДСМ прашува Која е улогата на Груевски во кредитот

Христијан Мицковски и Виктор Орбан оговориле специјална  соработка помегу Македонија и Унгарија на  повеке...

Министерството за здравство ќе прогласи мораториум за некои специјализации,а најдобрите пет студенти од медицинските факултети ќе бидат вработени веднаш

Мораториум на Докторските специјализации најави денес министерот за здравство Арбен Таравари. Причините за ова се...

ВМРО ДПМНЕ :  Филипче останува во политиката за да се аболира од криминалот

Венко Филипче, новиот претседател на СДСМ и денес беше актуелен за ВМРО ДПМНЕ. Тие...