HomeЕксклузивноПрес на СДСМ: Цистерната кај зграда Нама во Штип е дислоцирана непрописно....

Прес на СДСМ: Цистерната кај зграда Нама во Штип е дислоцирана непрописно. Катна гаража ќе има, врати Јорданов

Published on

Цистерната за нафта која се појави на местото каде е планирана изградба на катна гаража во Штип е дислоцирана непрописно, ризично и незаконски, рекоа на прес од СДСМ упатувајќи неколку прашања до градоначалникот Иван Јорданов:

Откако од СДСМ одговор на овие прашања не добија беше организирана и втора прес конференција на која прашаа дали Јорданов е уплашен од вистината.

Штип наскоро ќе има две катни гаражи, а во тек е проектирање и на третата катна гаража. Како локална самоуправа го слушаме гласот на граѓаните и одговараме на нивните потреби, стои во соопштението од градоначалникопт на Штип Иван Јорданов притоа порачувајќи:

На штипјани им е доста од деструктивните политики и негативните кампањи од страна на луѓето од СДС кои во минатото имаа можност да направат нешто за градот, но потфрлија на сите полиња.

Доказ за нивната неспособност и деструктивност се клиничката болница, затворениот базен,жичарата на исарот,аква паркот на суитлакот и уште многу други лаги и нереализирани проекти.

Затоа за неколку денови од сега,ќе бидат само едно лошо минато, одговори Јорданов.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владата поради топлото време денес донесе препораки за ослободување од работа на неколку категории граѓани и забрана за физичка активност на отворено

Владата на денешната седница поради топлото време денес донесе препораки за ослободување од работа...

Што итно треба да се направи ако телото прегрее на високите температури

Неколку основни правила кои можат да спасат и живот  треба да се знаат кога...

ВМРО ДПМНЕ: Ако Филипче имаше морал тој во политиката немаше да се врати

Венко Филпче, претседателот на СДСМ, е човек без морал бидејки ако го имаше тој...