HomeЕксклузивноПротест во здравството за поголеми плати

Протест во здравството за поголеми плати

Published on

Протест за поголеми плати, подобри услови за работа и подобро здравство одржаа денес членовите на Самостојниот синдикат за здравство , фармација и социјална заштита. Оттаму беа испратени две пораки ..

По низата други, претставникот на медицинските сестри го посочи следниот проблем

Според синдикатот, Клинички треба да се врати во една целина за да конечно се знае кој што работи

Присутни на денешниот протест беа и членови на Независниот синдикат кои лаконично ги изнесоа своите барања

Веднаш по протестот Самостојниот синдикат доби повик од министерст за здравство за средба .

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицковски и Орбан договориле специјална  соработка помегу Македнија и Унгарија. СДСМ прашува Која е улогата на Груевски во кредитот

Христијан Мицковски и Виктор Орбан оговориле специјална  соработка помегу Македонија и Унгарија на  повеке...

Министерството за здравство ќе прогласи мораториум за некои специјализации,а најдобрите пет студенти од медицинските факултети ќе бидат вработени веднаш

Мораториум на Докторските специјализации најави денес министерот за здравство Арбен Таравари. Причините за ова се...

ВМРО ДПМНЕ :  Филипче останува во политиката за да се аболира од криминалот

Венко Филипче, новиот претседател на СДСМ и денес беше актуелен за ВМРО ДПМНЕ. Тие...