HomeМакедонијаКовачевски: Ја преземам одговорноста за сите грешки и успеси на Владата што...

Ковачевски: Ја преземам одговорноста за сите грешки и успеси на Владата што ја водев

Published on

Ја преземам одговорноста и за грешките и за успесите“ на Владата што ја водев рече претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски во интервју за „Фронтлајн“.

Во овие 2,5 месеци,Ковачевски е секојдневно на средби со граѓаните.

За Ковачевски, на овој начин граѓаните може да изберат европска иднина за Македонија.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицковски и Орбан договориле специјална  соработка помегу Македнија и Унгарија. СДСМ прашува Која е улогата на Груевски во кредитот

Христијан Мицковски и Виктор Орбан оговориле специјална  соработка помегу Македонија и Унгарија на  повеке...

Министерството за здравство ќе прогласи мораториум за некои специјализации,а најдобрите пет студенти од медицинските факултети ќе бидат вработени веднаш

Мораториум на Докторските специјализации најави денес министерот за здравство Арбен Таравари. Причините за ова се...

ВМРО ДПМНЕ :  Филипче останува во политиката за да се аболира од криминалот

Венко Филипче, новиот претседател на СДСМ и денес беше актуелен за ВМРО ДПМНЕ. Тие...